Kurzový přepočet

Současné kurzy České Národní banky
Informace o české měně

Měnová jednotka / úřední měna České Republiky je Česká koruna, zkráceně CZK (mezinárodně) nebo Kč (v rámci ČR). 1 Česká Koruna se dělí na 100 haléřů. Česká měna spočívá v 7 bankovkách (50, 100, 200, 500, 1000, 2000, 5000) a 7 mincích (50 haléřů, 1 CZK, 2 CZK, 5 CZK, 10 CZK, 20 CZK, 50 CZK).

Prosím, podívejte se na obrázky a poznejte, jak bankovky vypadají. Můžete tak předejít tomu být napáleni!


Typy na směnárny

Czech money - České bankovky

Především, kreditní karty jsou akceptovány ve většině obchodů, hotelů, restaurací a bankomaty jsou také prakticky na každém rohu. Vybrat peníze si tedy můžete kdykoliv a nemusíte si měnit moc peněz. Pokud ale preferujete vyměnit si větší obnos peněz, přečtěte si pozorně následující typy jak si vyměnit peníze bezpečně. Problémy jsou zde podobné jako v každém frekventovaném městě na světě.

Vyvarujte se lidí nabízejících výměnu peněz na ulici, vždy údajně za velmi výhodný kurz. Nejznámnější příběhy jsou o podvodnících nabízejících levné bulharské peníze namísto českých korun. Proto si dobře zapamatujte jak české bankovky vypadají. Jiní podvodníci zase mezi pravé české bankovky přímíchali bezcenné papíry a než si klienti větší obnos přepočítali a uvědomili, že byli okradeni, byli podvodníci už pryč.

Směnárny na letištích, vlakových a autobusových nádražích jsou legální a bezpečné, ale některé z nich používají neetické obchodní praktiky. Buďte opatrní i tehdy, když má směnárna velký reklamní nápis 0% provize. Nejběžnější triky jsou následující dva: Mají vystaven prodejní výměnný kurz českých korun, takže kurz vypadá velmi výhodně, ale nákupní kurz pro Vás je uplně jiný, horší. Druhým častým trikem je, že vystavují velmi výhodné kurzy, ale pod nimi je malým písmem napsáno, že platí pouze v případě nákupu nad 40.000 CZK (nebo jiná vysoká suma).

Kde tedy vyměnit peníze ? I když možná nedostanete ty nejlepší nabídky, nejbezpečnějším místem k výměně peněz jsou banky. Mezi největší banky v České republice patří ČSOB, KB a Česká spořitelna.

Poslední poznámka k ochraně Vašich peněz: Neotvírejte svoji peněženku na veřejných přeplněných místech. Dáte tak zlodějům velmi dobrou šanci!


Nebylo přidání žádné ubytování do “Moje ubytování”

Kontaktujte nás

Možnost online platby

Online rezervace SLEVY