Cesta do/z Prahy vlakem

vlak v Praze

V Praze se nacházejí dvě mezinárodní vlaková nádraží a dvě další nádraží, která zajišťují především spojení mezi místními destinacemi. Proto se, prosím, vždy ujistěte, z kterého nádraži váš vlak odjíždí.

Rovněž si porovnejte ceny a čas odjezdu autobusu a vlaku, pokud plánujete cestu mimo Prahu. V mnoha případech, bus ticketjsou ceny autobusových jízdenek mnohem nižší.

Všechny linky jsou provozovány státními železnicemi České dráhy (ČD). Abyste si utvořili představu o cenové relaci, uvádíme zde příklad: jízdenka druhé třídy z Prahy do Brna (asi 250 km) stojí kolem 300-400,- Kč (záleží na tom, jaký vlak zvolíte: EuroCity, SuperCity nebo běžný Express).

Jízdní řády
Oficiální stránky Českých Drah

Pražská vlaková nádraží

Hlavní Nádraží
Wilsonova, Praha 2

Pražské Hlavní nádraží je největším a nejdůležitějším vlakovým nádražím v Praze a rovněž v celé České republice. Nachází se asi 300 metrů východně od Václavského náměstí, podél Washingtonovy ulice.

/p>Historie nádraži sahá už do roku 1871. Je mezinárodním dopravním uzlem, vypravujícím vlaky do Německa, Francie, Polska, Slovenska a rovněž do všech větších českých měst.

Najít Hlavní nádraží je velice snadné, jelikož se nachází na trase metra C(červená linka), a je pouze jednu stanici vzdalene od Václavského náměstí (stanice metra Muzeum). Pokud mate větši množství zavazadel, doporučujeme Vam využít taxi službu.

Vlakové Nádraží Holešovice
Partyzánská, Praha 7

Vlakové Nádraží Holešovice je druhým největším v Praze. Většinou sem jezdí vlaky ze západní a severní Evropy, rovněž vlaky mířící z nebo do Berlína, Vídně a Budapešti.

Toto nádraží se nenachází tak v centru jako Hlavní nádraží, ale je stále velmi jednoduché se k němu dostat. Je umístěno na stejné lince metra (červená linka C) jako Hlavní nádraží, takže jen několik minut z centra. Pokud nejste ubytování v hotelu nebo apartmánu v centru města, doporučujeme vám objednattransfer z tohoto nádraží k němu.

Masarykovo Nádraží
Hybernská, Praha 1

Masarykovo Nádraží je nejstarší železniční stanicí v Praze a nachází se blízko Náměstí Republiky, v centru města a velmi blízko k Hlavnímu nádraží. Na Masarykově nádraží se odbavují většinou městské destinace, pro zahraniční cestovatele nemá význam.

Smíchovské Nádraží
Nádražní, Praha 5

Nádraží Praha-Smíchov neboli Smíchovské nádraží je jedno z nejdůležitějších nádraží v Praze a nachází se ve čtvrti zvané Smíchov. Dostat se sem je velmi snadné, neboť nádraží je spojeno s metrem (stejnojmenná zastávka - Smíchovské nádraží, žlutá linka B), nikdy si však nezapomeňte objednat taxi.

Tato železniční stanice spojuje Prahu s městy ve směru na Plzeň nebo Písek. Navíc má tzv. Severní stanici, která odbavuje známý spoj - Pražský Semering. Toto nádraží je užíváné většinou českými pasažéry, když odjíždějí za prací mimo Prahu, ale například jej mohou využít i turisté, např. když chtějí navštívit Karlštejn nebo jiné známé památky.

Nebylo přidání žádné ubytování do “Moje ubytování”

Kontaktujte nás

Možnost online platby

Online rezervace SLEVY