STARÉ A ŽIDOVSKÉ MĚSTO
STARÉ A ŽIDOVSKÉ MĚSTO
STARÉ A ŽIDOVSKÉ MĚSTO
STARÉ A ŽIDOVSKÉ MĚSTO

STARÉ A ŽIDOVSKÉ MĚSTO


Na Prikope 23, Prague 1

2.5 hodiny


Join us for a visit of Prague Jewish Town called Josefov (Joseph's Town). The tour starts with a walk through Old Town. At the birth house of Franz Kafka we will enter the original Jewish quarter....

Cena od 850CZK ( 35 EUR) za osobu

Platba on-line
5% sleva
nebo

Popis

Join us for a visit of Prague Jewish Town called Josefov (Joseph's Town). The tour starts with a walk through Old Town. At the birth house of Franz Kafka we will enter the original Jewish quarter. Our guide will inform you about the history of original Jewish ghetto and of the oldest synagogue in Middle Europe, Old-New Synagogue. You will walk through the Old Jewish Cemetery and also visit several synagogues that are part of the unique Prague Jewish Museum complex. Including entrance fees to:

 • 1. Maisel synagogue
 • 2. Pinkas synagogue
 • 3. Klausen synagogue
 • 4. Spanish synagogue
 • 5. Old Jewish Cemetery

Jazyky

Angličtina , Němčina , Španělština , Italština , Francouzština , Ruština

Zahrnuje

chůze


Mary´s doporučuje! Proč?


Právě jsme vyzkoušeli tuto tůru. Zde je shrnutí, proč ji nabízíme a komu.

From Mary’s tried by: Kamila, 2011-08-23


Ačkoliv bydlím v Praze už 5 let, tak jsem ještě nikdy nenavštívila židovskou část města. Musím podotknout, že pro někoho takového, jako jsem já to byla výborný zážitek :) Jednoho horkého dne, kdy teploty v Praze trhaly rekordy jsem skutečně ocenila chlad synagogy. Ve skupině nás bylo 12 osob různých věkových kategorií. Během 2,5 hodiny nebyl nikdo unavený! Tuto tůru vřele doporučuji! :)

Pros:

 • Na samém začátku se přihodila veselá příhoda. Jedna paní z naší skupiny ztratila na přeplněném Václavském náměstí svého manžela, proto jsme zahájili naší tůru s 10 minutovým zpožděním (mimochodem ten samý manžel se během další hodiny ztratil své ženě opět) :) Jaromír, náš francouzsky hovořící průvodce, se nám představil. I když dělal tuto tůru teprve podruhé, dokázal být skutečně profesionálnív zodpovídání všech otázek ve francouzském jazyce (naše skupina byla velice zvědavá a interaktivní)!
 • Po 15 minutách chůze (během nich nám Jaromír ukázal známý Kafkův dům, Karlovu univerzitu atd.) jsme se dostali k Maiselově synagoze, kde nám Jaromír v krátkosti popsal historii židovského národa. Jakmile jsme opustili toto místo, měli jsme štěstí a spatřili jsme několik ortodoxních Židů na ulici. Díky tomu byla naše prohlídka více originální! :)
 • Pinkasova synagoga byla úchvatná a zároveň děsivá. Zeď byla plná jmen Židů, kteří zemřeli v koncentračním táboře TerezínVelice mě dojali malby a básničky od dětí, které byly v Terezíně. (Jako Češka jsem rozuměla, co napsaly. Pokud ale požádáte svého průvodce, jistě Vám texty přeloží).
 • V 16 hodin jsme pokračovali na Židovský hřbitov (s nejstarším hrobem Avigdora Kara, pražského rabiho a básníka), v 16:30 ke Klausově synagoze (obřady a život Židů) a v 17 hodin ke Španělské synagoze (pravdivé vzpomínky a poznámky z Terezína). To vše se nacházelo v jedné oblasti, nemuseli jsme tedy moc chodit :)

Cons - notes:

 • Uvnitř synagogy se nesmí fotografovat, povoleno to bylo pouze na Starém Židovském hřbitově za poplatek 40,-Kč.
 • Staronová synagoga nebyla zahrnuta v ceně, stejně jsme ale neměli čas na její prohlídku.
 • Během tak krátké chvíle jsme viděli vše jen všeobecně, na druhé straně jsme se ale dozvěděli mnoho zajímavých věcí.

Orloj na Staroměstském náměstí Dům Franze Kafky, známého spisovatele židovského původu Kavárna Franze Kafky Maiselova synagoga Jew that we crossed on the street Pinkasova synagoga Na židovském hřbitově není dovoleno fotografovat :) Ulička vedoucí mezi hroby Vedle vstupu na židvský hřbitov je možnost občerstvení Další Židé v ulicích Pinkasova synagoga zezadu Staronová Synagoga Židovské město Španělská synagoga Průvodce Jaromír v modrém triku a naší skupinou Socha Franze Kafky

CENY TURISTICKÝCH SLUŽEB 2024 - CZK

Všechny ceny jsou garantované v místní měně - CZK, včetně všech poplatků, pokud není uvedeno jinak. Za provedení rezervace si neúčtujeme žádné poplatky. Ceny v ostatních měnách jsou pouze informativní.

EUR USD GBP CAD AUD PLN CZK HUF
Rates available on request -


Celkový dojem

(2 Hodnocení)

5.8/10
Poměr kvalita-cena
Zaměstnanci
Celkový dojem
Jak rezervovat
Kvalita

maria


2012-07-05 16:43:30
Comment - enKomentář: La valoración es muy negativa. Cuando llegamos allí nos dijeron que había un problema con el guía español y el recorrido lo íbamos a hacer con una guía inglesa que sabía español. Además en el grupo nos metieron a una inglesa aprovechando que la guia que iba a hacer la ruta sabía los dos idiomas. Resultó que la guía inglesa no sabía casi español y se dedicó a llevarnos a 5 sinagogas casi sin explicar nada.. Pone que la ruta duraría 2 horas y media y duró 2 horas y para colmo iba andando con una lentitud digna de ver..fatal, me pareció un saca dinero, no lo recomendaría. (Přeložit)

Paul


2011-08-17 09:32:16
Comment - frKomentář: Un très bon guide ; visite bien complète. Une bonne après-midi. Visite à conseiller. (Přeložit)
Nebylo přidání žádné ubytování do “Moje ubytování”

Kontaktujte nás

Možnost online platby

Online rezervace SLEVY